Dla pacjentów

Program jest zaadresowany do osób:

  • w wieku 50-64 lata,

  • w wieku 15-49, które będą mogły otrzymać wsparcie w przypadku jasnych zaleceń lekarza związanych z występowaniem czynników ryzyka lub występowania niepokojących znamion,

  • powyżej 65 r. ż. pod warunkiem, że są nadal aktywne zawodowo, które będą mogły otrzymać wsparcie w przypadku występowania czynników ryzyka lub niepokojących znamion.

Każdy pacjent uczestniczący w programie zostanie poinstruowany w zakresie samobadania skóry oraz otrzyma informację, na jakiej zasadzie i jak często powinien kontrolować jej stan u specjalisty w ramach świadczeń gwarantowanych (adresy POZ-tów realizujących świadczenie dostępne są w zakładce Lista współpracujących ośrodków).

Program zakłada dwie równoległe ścieżki dotarcia do zasadniczego badania przesiewowego tj. badania dermatoskopem lub wideodermatoskopem. Ścieżka dłuższa – najpierw wizyta w POZ i potem w uzasadnionych przypadkach zasadnicze badanie u specjalisty. Ścieżka eventowa – podczas, której osoba będąca uczestnikiem eventu w miejscu publicznym może skorzystać z badania dermatoskopwego lub wideodermatoskopowego. W zakładce Aktualności publikowane będą pełne informacje o miejscu, dacie, godzinach i kontakt telefoniczny dotyczący organizowanego wsparcia.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi oraz do rozwiązania poniższych quizów i odebrania darmowego upominku w postaci kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

QUIZ 1

QUIZ 2

QUIZ 3

 

 

 

Dokumentacja projektowa:

Regulamin rekrutacji do projektu

Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy

Załącznik nr 2 - Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Załącznik nr 3 - Deklaracja udziału w projekcie

 

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Projektu: 

 

BIURO PROJEKTU:

Dział Projektów Dydaktycznych
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Ul. Stanisława Binieckiego 6, 02-0978 Warszawa
e-mail: agnieszka.marcinoska@wum.edu.pl, tel: 22 57 20 044